Regex Kütüphanesi Başvuru Kılavuzu
  Sonraki

Regex Kütüphanesi Başvuru Kılavuzu

Çeviren: Yalçın Kolukısa
Legal Notice
Copyright © 1992-2005 Free Software Foundation, Inc.
Permission is granted to make and distribute verbatim copies of this manual provided the copyright notice and this permission notice are preserved on all copies.
Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License, Version 1.2 or any later version published by the Free Software Foundation; with no Invariant Sections, with the Front-Cover texts being "A GNU Manual," and with the Back-Cover Texts as in (a) below. A copy of the license is included in the section entitled "GNU Free Documentation License."
(a) The FSF's Back-Cover Text is: "You have freedom to copy and modify this GNU Manual, like GNU software. Copies published by the Free Software Foundation raise funds for GNU development."
Yasal Uyarı
Telif hakkı © 1992-2005 Free Software Foundation, Inc.
Bu kılavuzun harfi harfine kopyalanmasına ve dağıtılmasına telif hakkı uyarısının ve bu izin uyarısının tüm kopyalarında bulunması şartıyla izin verilmiştir.
Bu belgeyi; Free Software Foundation tarafından yayınlanmış olan GNU Özgür Belgelendirme Lisansının 1.2 veya daha sonraki bir sürümüne sadık kalmak koşulu ile kopyalayabilir, dağıtabilir veya düzenleyebilirsiniz: değişmez bölümler yoktur, ön-kapak yazısı olarak "A GNU Manual" ile aşağıdaki (a) şıkkındaki arka-kapak yazısı bulunmalıdır. Bu Lisansın bir kopyasını GNU Free Documentation License başlıklı bölümde bulabilirsiniz.
(a) FSF'nin Arka-Kapak Metni: "You have freedom to copy and modify this GNU Manual, like GNU software. Copies published by the Free Software Foundation raise funds for GNU development."
Feragatname
Belge içeriğindeki bilgileri uygulama sorumluluğu uygulayana aittir.
BU KİTAP ÜCRETSİZ OLARAK RUHSATLANDIĞI İÇİN, İÇERDİĞİ BİLGİLER İÇİN İLGİLİ KANUNLARINİ İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. AKSİ YAZILI OLARAK BELİRTİLMEDİĞİ MÜDDETÇE TELİF HAKKI SAHİPLERİ VE/VEYA BAŞKA ŞAHISLAR KİTABI "OLDUĞU GİBİ", AŞİKAR VEYA ZIMNEN, SATILABİLİRLİĞİ VEYA HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR GARANTİ VERMEKSİZİN DAĞITMAKTADIRLAR. BİLGİNİN KALİTESİ İLE İLGİLİ TÜM SORUNLAR SİZE AİTTİR. HERHANGİ BİR HATALI BİLGİDEN DOLAYI DOĞABİLECEK OLAN BÜTÜN SERVİS, TAMİR VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE AİTTİR.
İLGİLİ KANUNUN İCBAR ETTİĞİ DURUMLAR VEYA YAZILI ANLAŞMA HARİCİNDE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA YUKARIDA İZİN VERİLDİĞİ ŞEKİLDE KİTABI DEĞİŞTİREN VEYA YENİDEN DAĞITAN HERHANGİ BİR KİŞİ, BİLGİNİN KULLANIMI VEYA KULLANILAMAMASI (VEYA VERİ KAYBI OLUŞMASI, VERİNİN YANLIŞ HALE GELMESİ, SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN ZARARA UĞRAMASI VEYA BİLGİLERİN BAŞKA BİLGİLERLE UYUMSUZ OLMASI) YÜZÜNDEN OLUŞAN GENEL, ÖZEL, DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HERHANGİ BİR ZARARDAN, BÖYLE BİR TAZMİNAT TALEBİ TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA İLGİLİ KİŞİYE BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SORUMLU DEĞİLDİR.
Özet
Bu belge regex-0.12 paketiyle (1993 yılında bağımsız geliştirilmesi durdurulmuş ve GNU C kütüphanesine dahil edilmiştir) dağıtılmış olan Regex Kütüphanesi Başvuru Kılavuzunun çevirisidir. GNU C Kılavuzunda Regex oluşumları ile ilgili bilgiler bu belgedeki kadar ayrıntılı değildir. Bu nedenle, bu belge GNU C Kütüphanesi Başvuru Kılavuzunun tamamlayıcısı olarak ele alınmalıdır.

İçindekiler
1. Genel Bakış
2. Düzenli İfade Sözdizimi
3. Ortak İşleçler
4. GNU İşleçleri
5. GNU Emacs İşleçleri
6. Ne Eşleştirilir?
7. Regex ile Yazılım Geliştirme
A. Bu Kılavuzun Kopyalanması
Dizin
Üst Ana Başlık Sonraki
 Başlangıç Genel Bakış
Bir Linux Kitaplığı Sayfası