Çevrim İçi Sorun Çözme Kaynakları NASIL
Önceki VIII. Oylum - Felsefe, Tarih ve Genel Kültür Sonraki

Çevrim İçi Sorun Çözme Kaynakları NASIL

Yazan: Jean-Philippe Guérard
Çeviren: Oğuz Yarımtepe
Yasal Açıklamalar
Bu belgenin, Çevrim İçi Sorun Çözme Kaynakları NASIL çevirisinin 1.0 sürümünün telif hakkı © 2006 Oğuz Yarımtepe'ye, özgün İngilizce sürümünün telif hakkı © 1999-2005 Jean-Philippe Guérard'a aittir. Bu belgeyi, Open Publication Licence lisansının 1.0 ya da daha sonraki sürümünün koşullarına bağlı kalarak kopyalayabilir, dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz. Bu Lisansın özgün kopyasını http://www.opencontent.org/openpub/ adresinde bulabilirsiniz.
BU BELGE "ÜCRETSİZ" OLARAK RUHSATLANDIĞI İÇİN, İÇERDİĞİ BİLGİLER İÇİN İLGİLİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. AKSİ YAZILI OLARAK BELİRTİLMEDİĞİ MÜDDETÇE TELİF HAKKI SAHİPLERİ VE/VEYA BAŞKA ŞAHISLAR BELGEYİ "OLDUĞU GİBİ", AŞİKAR VEYA ZIMNEN, SATILABİLİRLİĞİ VEYA HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR GARANTİ VERMEKSİZİN DAĞITMAKTADIRLAR. BİLGİNİN KALİTESİ İLE İLGİLİ TÜM SORUNLAR SİZE AİTTİR. HERHANGİ BİR HATALI BİLGİDEN DOLAYI DOĞABİLECEK OLAN BÜTÜN SERVİS, TAMİR VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE AİTTİR.
İLGİLİ KANUNUN İCBAR ETTİĞİ DURUMLAR VEYA YAZILI ANLAŞMA HARİCİNDE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA YUKARIDA İZİN VERİLDİĞİ ŞEKİLDE BELGEYİ DEĞİŞTİREN VEYA YENİDEN DAĞITAN HERHANGİ BİR KİŞİ, BİLGİNİN KULLANIMI VEYA KULLANILAMAMASI (VEYA VERİ KAYBI OLUŞMASI, VERİNİN YANLIŞ HALE GELMESİ, SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN ZARARA UĞRAMASI VEYA BİLGİLERİN BAŞKA BİLGİLERLE UYUMSUZ OLMASI) YÜZÜNDEN OLUŞAN GENEL, ÖZEL, DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HERHANGİ BİR ZARARDAN, BÖYLE BİR TAZMİNAT TALEBİ TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA İLGİLİ KİŞİYE BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SORUMLU DEĞİLDİR.
Tüm telif hakları aksi özellikle belirtilmediği sürece sahibine aittir. Belge içinde geçen herhangi bir terim, bir ticari isim ya da kuruma itibar kazandırma olarak algılanmamalıdır. Bir ürün ya da markanın kullanılmış olması ona onay verildiği anlamında görülmemelidir.
22 Mayıs 2006
Bu çevirinin sürüm bilgileri:
Sürüm 1.022-05-2006OY
İlk çeviri.
Özgün belgenin sürüm bilgileri:
Sürüm 1.606-08-2005JPG
FOLDOC eklendi (Howard Mann'a bu önerisinden dolayı teşekkürler). Belgenin geneli güncellendi ve fazlalıklar çıkarıldı. Belge sonuna Açık Yayımlama Lisansı bilgisi eklendi.
 
Sürüm 1.520-10-2002JPG
Hatalı bağlantılar çıkarıldı ve bağ adresleri güncellendi. Horward Mann'ın isteği üzerine yazar ve telif hakkı bilgisi güncellendi.
 
Sürüm 1.404-03-2002JPG
Geçersiz bağlantılar çıkarıldı. Zamanı geçmiş bağlantılar güncellendi. NASIL ve SSS kısımları gözden geçirildi.
 
Sürüm 1.324-07-2000HM
Güncelleme
 
Sürüm 1.220-11-1999HM
Unix kısmına "Unix'e Giriş" kısmı eklendi.
 
Sürüm 1.108-11-1999HM
İleti Listesi Bölümü kısmına Geocrawler.com eklendi. DocBook biçimine dönüşüm yapıldı.
 
Sürüm 0.518-09-1999HM
İlk sürüm.
Özet
Linux ile ilgili bir sorunun çözümü genelde zor bir iş olarak algılanır. Fakat, çoğu zaman çözüm İnternette bir kaç tık uzağınızdadır. Bu belge kullanıcıları Linux ile ilgili sorunlarına çözümüne faydalı olacak İnternet üzerindeki geniş miktardaki kaynaklara yönlendirecektir.

İçindekiler
1. Giriş
1.1. Belge Güncellemeleri
1.2. Telik Hakkı ve Lisans
1.3. Geri Bildirim ve Düzeltmeler
1.4. Belgenin geçmişi
2. Sıkça Sorulan Sorular (SSS)
3. Çevrimiçi Destek Bölümleri
4. İnternet Arama Motorları
4.1. Google.com
5. Usenet Haber Grubu Arşivleri
6. İleti Listesi Arşivleri
7. NASIL Belgeleri
8. Çevrimiçi Kullanıcı Kılavuzları
9. Çevrim İçi Unix Referansları ve Kılavuzları
10. Çeşitli Kaynaklar
10.1. X Pencere Sunucusuyla ilgili Sürüm Bilgileri ve Erişilebilir Belgeler
10.2. GNU Yazılım ve Kılavuzları
10.3. The Free On-line Dictionary of Computing
10.4. Bilgisayar ve teknoloji terimlerini içeren çevrim içi sözlük
11. Yorumları Sonlandırmak
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Bu belge hakkında Başlangıç Giriş
Bir Linux Kitaplığı Sayfası