Bir Mustek Tarayıcısının Sisteme Tanıtılması
Önceki VII. Oylum - Donanım Sonraki

Bir Mustek Tarayıcısının Sisteme Tanıtılması

Yazan: İbrahim Ünal
Yazan: Erkan Kaplan
Yasal Açıklamalar
Bu belgenin, Bir Mustek Tarayıcısının Sisteme Tanıtılması, 1.1 sürümünün telif hakkı © 2003 İbrahim Ünal ve Erkan Kaplan'a 1.0 sürümünün telif hakkı © 2002 İbrahim Ünal'a aittir. Bu belgeyi, Free Software Foundation tarafından yayınlanmış bulunan GNU Genel Kamu Lisansının 2. ya da daha sonraki sürümünün koşullarına bağlı kalarak kopyalayabilir, dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz. Bu Lisansın özgün kopyasını http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html adresinde bulabilirsiniz.
BU BELGE “ÜCRETSİZ” OLARAK RUHSATLANDIĞI İÇİN, İÇERDİĞİ BİLGİLER İÇİN İLGİLİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. AKSİ YAZILI OLARAK BELİRTİLMEDİĞİ MÜDDETÇE TELİF HAKKI SAHİPLERİ VE/VEYA BAŞKA ŞAHISLAR BELGEYİ “OLDUĞU GİBİ”, AŞİKAR VEYA ZIMNEN, SATILABİLİRLİĞİ VEYA HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR GARANTİ VERMEKSİZİN DAĞITMAKTADIRLAR. BİLGİNİN KALİTESİ İLE İLGİLİ TÜM SORUNLAR SİZE AİTTİR. HERHANGİ BİR HATALI BİLGİDEN DOLAYI DOĞABİLECEK OLAN BÜTÜN SERVİS, TAMİR VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE AİTTİR.
İLGİLİ KANUNUN İCBAR ETTİĞİ DURUMLAR VEYA YAZILI ANLAŞMA HARİCİNDE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA YUKARIDA İZİN VERİLDİĞİ ŞEKİLDE BELGEYİ DEĞİŞTİREN VEYA YENİDEN DAĞITAN HERHANGİ BİR KİŞİ, BİLGİNİN KULLANIMI VEYA KULLANILAMAMASI (VEYA VERİ KAYBI OLUŞMASI, VERİNİN YANLIŞ HALE GELMESİ, SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN ZARARA UĞRAMASI VEYA BİLGİLERİN BAŞKA BİLGİLERLE UYUMSUZ OLMASI) YÜZÜNDEN OLUŞAN GENEL, ÖZEL, DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HERHANGİ BİR ZARARDAN, BÖYLE BİR TAZMİNAT TALEBİ TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA İLGİLİ KİŞİYE BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SORUMLU DEĞİLDİR.
Tüm telif hakları aksi özellikle belirtilmediği sürece sahibine aittir. Belge içinde geçen herhangi bir terim, bir ticari isim ya da kuruma itibar kazandırma olarak algılanmamalıdır. Bir ürün ya da markanın kullanılmış olması ona onay verildiği anlamında görülmemelidir.
22 Temmuz 2002
Sürüm Bilgileri
Sürüm 1.17 Ocak 2003Erkan Kaplan
Mustek-1200UB tarayıcısının sisteme tanıtılması eklendi.
 
Sürüm 1.022 Temmuz 2002İbrahim Ünal
Bu belgenin içeriği, news.anet.net.tr'nin os.linux haber grubuna gönderilmiş bir iletiden oluşturulmuş olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Madde 34 (Eğitim ve Öğretim  İçin Seçme ve Toplama Eserler) ve Madde 35 ( İktibas Serbestisi ) uyarınca yayınlanmaktadır.
Özet
Bu belgede sisteme tanıtılmasında zorluk bulunan paralel portu kullanan tarayıcılardan Mustek 600CP ile USB portu kullanan Mustek 1200UB aygıtının sisteme tanıtılması anlatılacaktır.

İçindekiler
1. Giriş
2. Mustek-600CP Yapılandırması
2.1. Dikkat edilmesi gereken hususlar
2.2. Diğer marka ve model tarayıcıları nasıl kullanabilirim?
3. Mustek-1200UB Yapılandırması
3.1. Gerekli olanlar
3.2. Tarayıcı önbilgilerinin tespiti
3.3. Modüllerin yüklenmesi
3.4. Modül yükleme sonrası ilk sınama
3.5. SANE ayarlarının yapılması
3.6. Ayarların otomatikleştirilmesi
3.7. XSANE ile masaüstüne simge yerleştirmek
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Kaynaklar Başlangıç Giriş
Bir Linux Kitaplığı Sayfası