VII. Oylum - Donanım
Önceki Linux Belgeleri Sonraki

Donanım

İçindekiler
1. Linux'da CD Yazımı
Bu kısa belgede, Linux bir makine üzerindeki CD-Yazar ile, Veri ve Müzik CD'lerinin kolaylıkla hazırlanabilmesi için çeşitli kaynaklardan ve deneyimlerden derlenmiş bilgiler anlatılmıştır.
2. Compaq T1500 Linux NASIL
Bu belgede Compaq T1500'ü hem doğal dosya sistemi ile hem de genel Linux kurulumu ile ağdan açmak için gereken yordamlar ve araçlar anlatılmıştır.
3. Debian Jigdo küçük-NASIL
Debian ISO'larını indirmek her zaman zahmetli, yavaş ve alabildiğine verimsiz bir işlem olmuştur. Jigdo, Debian ISO'larını kolay, hızlı ve oldukça verimli bir şekilde elde etmek için yeni bir araçtır. Bu NASIL belgesi jigdo'yu neden kullanmanız gerektiğini, biraz nasıl çalıştığını, biraz da Debian ISO'larını nasıl indirip güncelleyeceğinizi açıklamaktadır.
4. Linux Dokunmatik Ekran NASIL
Bu belgede bir dokunmatik ekranın XFree86 altında nasıl kurulacağı anlatılmaktadır. Yazarın sadece EloTouch(R) ve MicroTouch(R) marka aygıtlarla tecrübesi olduğundan bu NASIL belgesi çoğunlukla bu aygıtlara özel olacaktır. Belgede verilen örnekler aygıtların seri porttan yani /dev/ttyS0 veya /dev/ttyS1'den bağlandığını kabul edecektir. (USB aygıtlar hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum!)
5. Kahve Yapmak Nasıl
Bir yazılım hakkında en çok hatırlanan yorumlardan biri de kodun şu veya bu parçasının kahve yapıp yapamadığıdır. Kahve petrolden sonra ikinci sırayı almış tüm dünyaya mal olmuş bir maddedir. LINUX kahve yapar ve gerçekten de kahvenin güzel bir tadı vardır!
6. Linux Disk Bölümleme NASIL
Bu küçük Linux NASIL belgesi, IDE ve SCSI disklerde bölümlemenin nasıl planlandığını ve yapıldığını öğretmektedir. Bölümleme terimlerini irdelemekte, büyüklük ve yer konularını ele almaktadır. Bölümleme tabloları oluştururken ve kurtarırken fdisk bölümleme uygulamasının kullanımı da ele alınmıştır.
7. Disk Bölümü Kurtarmak NASIL
Hayııır! Sabit diskim boş! Linux'um gitmiş! Böyle bir sorunla karşılaştıysanız veya karşılaşmaktan korkuyorsanız bu belgeyi okuyun...
8. Bir Mustek Tarayıcısının Sisteme Tanıtılması
Bu belgede sisteme tanıtılmasında zorluk bulunan paralel portu kullanan tarayıcılardan Mustek 600CP ile USB portu kullanan Mustek 1200UB aygıtının sisteme tanıtılması anlatılacaktır.
9. USB ADSL Modem Kurulumu
Bu belge USB porta bağlanan ADSL modemlerin Linux altında kullanılması hakkında bilgi içerir. Şimdilik, sadece Connexant çipsetli modemleri kapsıyor.
10. Linux Uydu Yayınları NASIL
Linux üzerinde skystar2 DVB kartı ile uydu yayınlarının nasil izleneceğini anlatan bir NASIL belgesi hazırlamaya çalıştım.  Belki birilerinin daha işine yarar.
11. VRAM Depo Aygıtı NASIL
GFX kartınızdaki belleği farklı bir yoldan nasıl kullanabilirsiniz?
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
E. Ekran Görüntüleri - W3m/beta-991203 Başlangıç Linux'da CD Yazımı
Bir Linux Kitaplığı Sayfası