Tanıtım
Önceki Genel Sonraki
Tanıtım
Önce bazı bilgiler:
1.6.1. Linux ve IPv6 ile ilgili kaç tane NASIL belgesi var?

1.6.1. Linux ve IPv6 ile ilgili kaç tane NASIL belgesi var?
Bu belge ile birlikte (3) NASIL belgesi mevcut. Çok fazla ise kusura bakmayın ;-)
Linux IPv6 SSS/NASIL (eski)
IPv6 ile ilgili ilk belge, Eric Osborne tarafından yazılan Linux IPv6 SSS/NASIL isimli belgedir (sadece tarihi bir belge olarak kullanılmalıdır). Son sürümü 14 Temmuz 1997 tarihinde çıkan 3.2.1 dir.
Yardım Çağrısı: Bu NASIL belgesinin başlangıç tarihini bilenlerden bana e-posta ile göndermelerini rica ediyorum.
IPv6 & Linux - NASIL (güncel)
Tamamen HTML ile hazırlanmış IPv6 & Linux - NASIL isimli benim tarafımdan hazırlanmış (Peter Bieringer) ikinci bir sürüm daha mevcuttur. Nisan 1997'de başladığım bu belgenin ilk ingilizce sürümü Haziran 1997'de yayınlandı. Şu an okumakta olduğunuz belgeyi hazırladığım için revaçta olmasa da güncelllemeye devam edeceğim.
Linux IPv6 NASIL (bu belge)
IPv6 & Linux - NASIL belgesi tamamen HTML ile yazıldığından The Linux Documentation Project (TLDP) ile uyumlu değildi. 2001 Aralık ayının sonunda IPv6 & Linux - NASIL belgesini SGML ile yeniden yazmam için bir istek aldım. Bu NASIL belgesinin süreksizliği (Future of IPv6 & Linux - HowTo) ve IPv6'nın giderek daha da standart hale gelmesiyle temel ve ileri konuları içeren ve gelecek bir kaç yılda önemini koruyacak yeni bir belge yazmaya karar verdim. Daha dinamik ve bazı ileri konular hala ikinci NASIL belgesinde bulunabilir (IPv6 & Linux - NASIL).
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Teknik Başlangıç Terimler, Sözlük ve Kısaltmalar
Bir Linux Kitaplığı Sayfası