Teknik
Önceki Genel Sonraki
Teknik
Bu NASIL belgesinin özgün kaynağı
Bu NASIL belgesi Red Hat Linux 7.3 üzerinde SGML şablonları kullanılarak LyX sürüm 1.2.0 ile yazılmıştır. TLDP-CVS / users / Peter-Bieringer adresinden ulaşılabilir.
Komut satırı uzunluğunu ayarlamak
Komut satırlarının uzunlukları ayarlamak için "lyxcodelinewrapper.pl" aracı kullanıldı. Kendi kullanımınız için CVS'den alabilirsiniz: TLDP-CVS / users / Peter-Bieringer
SGML üretimi
SGML üretimi LyX'in dışa aktarma işlevi ile yapıldı.
Uygun bir SGML çıktısı elde etmek için bazı düzeltmeler de yapmak gerekmektedir. (Perl programları için TLDP-CVS / users / Peter-Bieringer adresine bakılabilir):
  • LyX tablolarının uygun "colspan" parametresini üretmeme sorununu çözmek için "sgmllyxtabletagfix.pl" kullanıldı (LyX 1.2.0 sürümünden sonra düzeltildi)
  • LyX normal tırnak işareti yerine bazen özel sağ/sol girdileri kullanır ve bunlar üretilen HTML çıktısında da bulunur. Opera 6 ve Konqueror gibi bazı tarayıcılar bunları doğru yorumlayamadığından "sgmllyxquotefix.pl" aracı kullanıldı.
Bu NASIL belgesinin HMTL sürümüne çevrimiçi bağlantılar
Ana giriş sayfası
Genellikle bağlantıların ana giriş sayfasına verilmesi önerilmektedir.
Adanmış sayfalar
HTML sayfaları SGML dosyasınından oluşturulduklarından isimleri rasgeledir. Bununla birlikte, LyX tarafından oluşturulanların isimleri statiktir. Bu etiketler bağlantı olarak kullanışlı olduklarından gelecekte de değiştirilmemelidirler.
Eğer bir etiketi unutmuşsam haber verin, ekleyeyim.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Çeviriler Başlangıç Tanıtım
Bir Linux Kitaplığı Sayfası