CVS ile Açık Kod Yazılım Geliştirme
Önceki VI. Oylum - Yazılım Geliştirme Sonraki

CVS ile Açık Kod Yazılım Geliştirme

Yazan: Barış Şimşek
Yasal Uyarı
Bu belgenin, CVS ile Açık Kod Yazılım Geliştirme 2.0 sürümünün telif hakkı © 2002, 2003, 2004 Barış Şimşek'e aittir. Bu belgeyi, Free Software Foundation tarafından yayınlanmış bulunan GNU Özgür Belgeleme Lisansının 1.1 sürümünün koşullarına bağlı kalarak kopyalayabilir, dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz. Bu Lisansın bir kopyasını http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html adresinde bulabilirsiniz.
BU BELGE “ÜCRETSİZ” OLARAK RUHSATLANDIĞI İÇİN, İÇERDİĞİ BİLGİLER İÇİN İLGİLİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. AKSİ YAZILI OLARAK BELİRTİLMEDİĞİ MÜDDETÇE TELİF HAKKI SAHİPLERİ VE/VEYA BAŞKA ŞAHISLAR BELGEYİ “OLDUĞU GİBİ”, AŞİKAR VEYA ZIMNEN, SATILABİLİRLİĞİ VEYA HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR GARANTİ VERMEKSİZİN DAĞITMAKTADIRLAR. BİLGİNİN KALİTESİ İLE İLGİLİ TÜM SORUNLAR SİZE AİTTİR. HERHANGİ BİR HATALI BİLGİDEN DOLAYI DOĞABİLECEK OLAN BÜTÜN SERVİS, TAMİR VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE AİTTİR.
İLGİLİ KANUNUN İCBAR ETTİĞİ DURUMLAR VEYA YAZILI ANLAŞMA HARİCİNDE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA YUKARIDA İZİN VERİLDİĞİ ŞEKİLDE BELGEYİ DEĞİŞTİREN VEYA YENİDEN DAĞITAN HERHANGİ BİR KİŞİ, BİLGİNİN KULLANIMI VEYA KULLANILAMAMASI (VEYA VERİ KAYBI OLUŞMASI, VERİNİN YANLIŞ HALE GELMESİ, SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN ZARARA UĞRAMASI VEYA BİLGİLERİN BAŞKA BİLGİLERLE UYUMSUZ OLMASI) YÜZÜNDEN OLUŞAN GENEL, ÖZEL, DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HERHANGİ BİR ZARARDAN, BÖYLE BİR TAZMİNAT TALEBİ TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA İLGİLİ KİŞİYE BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SORUMLU DEĞİLDİR.
Tüm telif hakları aksi özellikle belirtilmediği sürece sahibine aittir. Belge içinde geçen herhangi bir terim, bir ticari isim ya da kuruma itibar kazandırma olarak algılanmamalıdır. Bir ürün ya da markanın kullanılmış olması ona onay verildiği anlamında görülmemelidir.
Mayıs 2004
Sürüm Bilgileri
Sürüm 2.027 Mayıs 2004
Sunucunun kurulması ve yapılandırılması eklendi.
 
Sürüm 1.029 Ağustos 2002
İlk sürüm
Özet
CVS (Concurrent Versions System), sürüm kontrol sistemidir. Bir projenin gelişim tarihçesini otomatik olarak tutar. Bu belge, CVS ile hiç tanışmamış olanlar için başlangıç niteliğinde hazırlanmıştır.
Bu belgenin özgün sürümünü acikkod.org sitesinde bulabilirsiniz.

İçindekiler
1. Genel Kavramlar
2. CVS Sunucunun Kurulması ve Yapılandırılması
3. Proje Başlatmak
3.1. Başlamış Bir Projeyi CVS'ye Yerleştirmek
3.2. Sıfırdan Projeye Başlamak
4. Geliştirici Komutları
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Projenin Hayat Çizgisi Başlangıç Genel Kavramlar
Bir Linux Kitaplığı Sayfası