Beowulf NASIL
Önceki IV. Oylum - Ağ Uygulamaları Sonraki

Beowulf NASIL

Yazan: Kurt Swendson
Çeviren: Davut Akçiçek
Yasal Açıklamalar
Bu belgenin, Beowulf NASIL çevirisinin 1.0 sürümünün telif hakkı © 2005 Davut Akçiçek'e, özgün İngilizce sürümünün telif hakkı © 2005 Kurt Swendson'a aittir. Bu belgeyi, Free Software Foundation tarafından yayınlanmış bulunan GNU Özgür Belgeleme Lisansının 1.1 ya da daha sonraki sürümünün koşullarına bağlı kalarak kopyalayabilir, dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz. Bu Lisansın bir kopyasını GNU Free Documentation License başlıklı bölümde bulabilirsiniz.
BU BELGE "ÜCRETSİZ" OLARAK RUHSATLANDIĞI İÇİN, İÇERDİĞİ BİLGİLER İÇİN İLGİLİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. AKSİ YAZILI OLARAK BELİRTİLMEDİĞİ MÜDDETÇE TELİF HAKKI SAHİPLERİ VE/VEYA BAŞKA ŞAHISLAR BELGEYİ "OLDUĞU GİBİ", AŞİKAR VEYA ZIMNEN, SATILABİLİRLİĞİ VEYA HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR GARANTİ VERMEKSİZİN DAĞITMAKTADIRLAR. BİLGİNİN KALİTESİ İLE İLGİLİ TÜM SORUNLAR SİZE AİTTİR. HERHANGİ BİR HATALI BİLGİDEN DOLAYI DOĞABİLECEK OLAN BÜTÜN SERVİS, TAMİR VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE AİTTİR.
İLGİLİ KANUNUN İCBAR ETTİĞİ DURUMLAR VEYA YAZILI ANLAŞMA HARİCİNDE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA YUKARIDA İZİN VERİLDİĞİ ŞEKİLDE BELGEYİ DEĞİŞTİREN VEYA YENİDEN DAĞITAN HERHANGİ BİR KİŞİ, BİLGİNİN KULLANIMI VEYA KULLANILAMAMASI (VEYA VERİ KAYBI OLUŞMASI, VERİNİN YANLIŞ HALE GELMESİ, SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN ZARARA UĞRAMASI VEYA BİLGİLERİN BAŞKA BİLGİLERLE UYUMSUZ OLMASI) YÜZÜNDEN OLUŞAN GENEL, ÖZEL, DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HERHANGİ BİR ZARARDAN, BÖYLE BİR TAZMİNAT TALEBİ TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA İLGİLİ KİŞİYE BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SORUMLU DEĞİLDİR.
Tüm telif hakları aksi özellikle belirtilmediği sürece sahibine aittir. Belge içinde geçen herhangi bir terim, bir ticari isim ya da kuruma itibar kazandırma olarak algılanmamalıdır. Bir ürün ya da markanın kullanılmış olması ona onay verildiği anlamında görülmemelidir.
Ekim 2005
Bu çevirinin sürüm bilgileri:
Sürüm 1.02005-10-18DA
İlk çeviri
Özgün belgenin sürüm bilgileri:
Sürüm 1.02005-01-08KS
İlk resmi sürüm
 
Sürüm 0.92004-05-17KS
İlk sürüm
Özet
Bu belge Beowulf Kümesi kurmanın yollarını adım adım anlatır. Red Hat ve LAM için özel belgedir.

İçindekiler
1. Giriş
1.1. Teşekkür
1.2. Geribildirim
2. Tanımlamalar
3. Gereksinimler
4. Ana Düğümün Yapılandırılması
4.1. hosts dosyaları
4.2. Gruplar
4.3. NFS
4.4. IP Adresleri
4.5. Servisler
4.6. SSH
4.7. MPI
5. İkincil Düğümlerin Yapılandırılması
5.1. Temel Linux Kurulumu
5.2. Donanım
5.3. Kurulumun Son Komutları
5.4. İkincil Düğümler Üzerinde SSH
5.5. İkincil Düğümlerde NFS Ayarları
5.6. İkincil Düğümlerde Lilo'nun Düzenlemesi
6. Doğrulama
7. Program Çalıştırma
Ek - GNU Free Documentation License
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Kaynakça Başlangıç Giriş
Bir Linux Kitaplığı Sayfası