Tanımlamalar
Önceki Beowulf NASIL Sonraki
Tanımlamalar
Beowulf kümeleme nedir? Orjinal Beowulf NASIL belgesinin yazarları Jacek Radajewski ve Douglas Eadline, belgelerinde iyi bir tanım yapmışlar: "Beowulf, paralel hesaplamalar için kullanılabilen çoklu bilgisayar mimarisidir. Bu sistem genellikle bir sunucu düğümü, ethernet veya diğer ağlarla birbirine bağlanmış bir veya daha fazla sayıda istemci düğüm içerir. beowulf.org sitesi kişisel veya kurumlarca kurulabilecek Beowulf sistemleri hakkında pek çok web sayfası listelemektedir. Yazan kişilerin aldıkları sonuçlara göre Beowulf mimarisi üzerine pek çok farklı bakış açısını sergiler.
Beowulf Kümesi ile iş istasyonu kümesinin(COW) arasında ne fark vardır? Brahma güzel bir tanım vermiş:
http://www.phy.duke.edu/brahma/beowulf_book/node62.html
Siz kuruluşunuzda, bir "kullanıcı" iseniz ve kullanıdığınız bir kaç düğüm varsa iş istasyonu kümesi oluşturmak için burada verilen komutları, adımları yapabilirsiniz. Ama siz düğümlerin "sahibi" iseniz ve onların yönetimi size aitse, tamamen silip yeniden kurabilir ve bir Beowulf Kümesi oluşturabilirsiniz.
Brahma, web sayfasında bütün düğümleri elle yapılandırmanızı tavsiye ediyor. Daha sonra, belgenin ileri bölümlerinde tarif ettiğim şekilde, yeni düğümleri otomatik olarak kurabilirsiniz.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Giriş Başlangıç Gereksinimler
Bir Linux Kitaplığı Sayfası