İleti Biçimleri
Önceki Genel Ağ Denetim İletisi Protokolü (ICMP) Sonraki
İleti Biçimleri
ICMP iletileri temel IP başlığı kullanılarak gönderilir. Verikatarındaki veri bölümünün ilk sekizlisi, ICMP türü alanıdır; bu alanın değeri kalan verinin biçimini belirler. "Kullanılmadı" etiketli alanlar daha sonraki oluşumlar için ayrılmıştır ve gönderildiklerinde sıfır olmalıdırlar, ancak bu alanları alıcılar kullanamamalıdır (Sağlama Özetinde içerildikleri durumlar dışında). Tek tek biçim açıklamaları altında aksi belirtilmedikçe, Genel Ağ başlık alanlarının değerleri şunlardır:
Sürüm
4
İBU
32 bitlik sözcükler cinsinden Genel Ağ başlığı uzunluğu.
Hizmet Türü
0
Toplam Uzunluk
Sekizli cinsinden veri ve Genel Ağ başlığı uzunluğu.
Betimleme, Bayraklar, Veridilimi Başlangıcı
Dilimleme amacıyla kullanılırlar, bkz. [1].
Yaşam Süresi
Saniye cinsinden yaşam süresi; bu alan verikatarının işlem gördüğü her makinede bir azaltılır. Bu alandaki değer, en azından verikatarının geçeceği ağgeçidi sayısı kadar olmalıdır.
Protokol
ICMP = 1
Başlık Sağlama Özeti
Başlıktaki bütün 16 bitlik sözcüklerin birin tümleyenine göre toplamının 16 bitlik bire tümleyenidir. Sağlama özetini hesaplamak için Başlık Sağlama Özeti alanındaki değer sıfır yapılır. Bu Sağlama Özeti gelecekte değiştirilebilir.
Kaynak Adresi
ICMP iletisini oluşturup gönderen ağgeçidi veya konağın adresidir. Aksi belirtilmedikçe, bir ağgeçidinin adreslerinden herhangi biri olabilir.
Hedef Adresi
İletinin gönderildiği ağgeçidi veya konağın adresidir.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Giriş Başlangıç Erişilemeyen Hedef İletisi
Bir Linux Kitaplığı Sayfası