Giriş
Önceki Linux Kullanıcıları Grubu NASIL Sonraki
Giriş
Amaç
Linux Kullanıcı Grubu NASIL, bir Linux Kullanıcı Grubu kurma, idame etme ve büyütme rehberi olarak tasarlanmıştır.
Linux, Unix’in kişisel bilgisayarlar, sunucular, çalışma istasyonları, PDA’lar ve gömülü sistemler için özgürce dağıtılabilir bir yürütümüdür. Bir i386’da geliştirilmiştir ve artık küçükten devasaya kadar sayısız işlemciyi desteklemektedir:
Listelenen bazı maddelerin muhtemelen bir defalık çatallar olduğunu aklınızda tutunuz, az veya çok hepsi oluşturulduklarından beri sürdürüldü. Bazı, ender yapılar için NetBSD daha kullanışlı olabilir. (Yakında, Debian GNU/NetBSD geçidi, Linux kullanıcı alanı kodunu, yüksek geçit imkanlı NetBSD çekirdeği üzerine döşeyerek, bir uzlaşma seçeneği olarak hizmet verecek kadar sağlam olacaktır.)
Eğer Linux geçitleri konusu ile cidden ilgileniyorsanız, lütfen Xose Vazquez Perez'in Linux geçitleri sayfası ve Jerome Pinot'un Linux yapıları listesi sayfalarına bakınız, zirâ sayısız taşıt çeşitliliğine desteği ve diğer donanım ile ilgili konuları (özellikle Linux PDA / gömülü / mikrokontrolör / yönlendirici geçitler) içeren donanım desteği, genel CPU işlevselliğinden daha karmaşıktır, Yukarıdaki liste genel olarak Linux’un kapsama alanı genişliğini gösterme amacını gütmektedir.
Diğer bilgi kaynakları
Daha fazlasını öğrenmek isterseniz, Linux Belgeleme Projesi iyi bir başlangıç olacaktır.
Bilgisayar kullanıcıları grupları ile ilgili genel bilgiler için, lütfen PC Kullanıcıları Grupları Birliği sayfasına göz atınız.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Linux Kullanıcıları Grubu NASIL Başlangıç Linux kullanıcı grubu nedir?
Bir Linux Kitaplığı Sayfası