Çok Oyunculu
Önceki Linux Quake Nasıl Sonraki
Çok Oyunculu
QuakeWorld
Çevrimiçi ve ağ üzerinde çok oyunculu oyun için etkileyici bir Quake motorudur. QuakeForge, FuhQuake ve TyrQuake motorlarının içine dahil edilmiştir.
FuhQuake
FuhQuake orijinal QuakeWorld oyununun üzerine sayısız göz alıcı özellik içerir.
FuhQuake halen orijinal oyunu oynar ancak daha çok çok-oyunculu sisteme odaklanmıştır ve tek oyunculu kipler çalışmaz.
Halen Fuh tarafından etkin olarak geliştirilmektedir.
XQF and QStat
XQF Quake ve bir çok oyun için zengin bir oyun sunucusu tarayıcısıdır. XQF, Internet oyun sunucuları ile ilgili bilgileri gösteren ayrı bir program olan QStat programını gerektirir. Aynı zamanda Gnome Gtk ve Gdk araçkitlerinin de sisteminizde bulunması gerekiyor.
Nexuiz
Nexuiz Darkplaces makinasını kullanan yeni bir bağımsız çok oyunculu oyundur. Gelişmiş şimşek efektleri kullanır, bu yüzden fazla güçlü olmayan ekran kartlarına sahip kullanıcılar oyunu çalıştırmak için bu özellikten mahrum kalmayı denemelidirler.
Digital Paint 2
Paintball Linux'a geliyor!
Digital Paint 2, Quake II motoru tabanlı "orijinal" bir çok oyunculu oyundur. Bir çok Quake oyununun aksine, oldukça renkli ve eğlenceli bir doğaya sahiptir. Tamamen yeniden modellenmiş bir oyun olduğu için orijinal Quake II'ye sahip olmanız gerekmiyor ;->.
Tek oyunculu oyunlar bilgisayara karşı oynamak suretiyle mümkün kılınabilir.
ProQuake
ProQuake'in sitesinden: "... Bulacağınız şey değiştirilmemiş netquake'e sağlam geliştirimlerdir. Quake'in gelişmesi için gereken şeyler... kusursuz amaç gibi. Küçük, basit parçalar kaliteyi arttırır ve sonuç olarak ProQuake standart NetQuake ile tamamen uyumlu hale gelmiştir. .... ProQuake aynı zamanda Clanring CRMod++ version 6.0'ın gelişmiş özellikleri ile de uyum içindedir. ProQuake'in GL istemcisi için make yazmadan önce Makefile dosyasını GL istemcisini seçmek için düzenleyin:
- TARGETS=$(BUILDDIR)/bin/squake
+ TARGETS=$(BUILDDIR)/bin/glquake.glx
- GLLDFLAGS=-L/usr/X11/lib -L/usr/local/lib -lGL -lX11 -lXext -ldl -lXxf86dga
¬ -lXxf86vm -lm
+ GLLDFLAGS=-L/usr/X11R6/lib -L/usr/local/lib -lGL -lX11 -lXext -ldl -lXxf86dga
¬ -lXxf86vm -lm
Orijinal GLQuake gibi, aydınlık desteği bozuk ve Nvidia kartı sahipleri bu sorunu düzeltmek için Sys_Printf yapmak zorunda kalabilirler.
Tremulous
Bu Quake 2 kipi uzaylılar ve insanlar arasında bir ölüm maçıdır. Bu kipin özellikleri arasında etkileyici uzay temaları, tür hiyerarşileri ve (uzaylılarda) duvara tırmanma yeteneği bulunmaktadır.
Battle Mech
Battle Mech tepeden aşağı Mechwarrior stil kipinde yapılmıştır. 1.1 tar dosyalarına sahip olduğunuzdan emin olun.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Kipler Başlangıç Sorun Giderme
Bir Linux Kitaplığı Sayfası