Bu Belge Hakkında
Önceki Linux Taraftarlığı - NASIL Sonraki
Bu Belge Hakkında
Linux Taraftarlığı - NASIL belgesi, sizin Linux Taraftarlığı çabalarınıza yardım etmek ve yol göstermek için yazılmıştır.
Bu NASIL belgesi; Jon “maddog” Hall'un NetDay etkinlikleri sırasında Linux Taraftarlığı hakkında bir kılavuz için geribildirim yazmasının istenmesinden ilham alınarak yazılmıştır. Jon, kılavuzlara olumlu cevap vermiş ve bunların Linux topluluğuna yarar sağlayacak bir dizi temel “görgü kuralları” listesi olduğunu belirtmiştir.
Bu belgenin HTML hali bu adresden edinilebilir: http://www.datasync.com/~rogerspl/Advocacy-HOWTO.html
Nat Makarevitch bu belgeyi Fransızca'ya çevirdi.
Chie Nakatani bu belgeyi Japonca'ya çevirdi.
Janusz Batko bu belgeyi Polonyaca'ya çevirdi.
Bruno H. Collovini bu belgeyi Portekizce'ye çevirdi.
Mauricio Rivera Pineda bu belgeyi İspanyolca'ya çevirdi.
Pınar Yanardağ bu belgeyi Türkçe'ye çevirdi.
Bu NASIL belgesinin yazarı ve sürdürücüsü Paul L. Rogers'dır .
Yorumlar ve eklenmesi için gelen öneriler hoşça karşılanır.
Eğer Linux Belgelendirme Projesi hakkında ya da Linux NASIL belgeleriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, danışman Tim Bynum ile bağlantı kurmaktan çekinmeyin. Tim Bynum, bu belgeyi birçok ulusal ve uluslararası haber grubu kaynağına postalayacaktır.
Kişisel bir not
Birçok duruma bağlı olarak, bu NASIL belgesine gerektiği kadar vakit ayıramayacağım ve Linux topluluğuyla istediğim kadar etkileşimde bulunamayacağım. Bunun için özür diliyorum ve eğer benimle iletişim kurmak istiyorsanız, e-postalarınıza cevap yazmakta da yavaş olduğumu belirtmek istiyorum ve düşüncesizliğim için beni affetmenizi istiyorum. Daha pek çok sorumluluğum olduğu için, bu işlerin hayatımın diğer kısımları için ayırmam gereken zamanı çalmaya başlayacağını düşünüyorum. Anlayışınız için minnettarım ve eklemeler için öneride bulunan ve düzeltmeler için vakit ayıran herkese özel bir teşekkür etmem gerekiyor.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Linux Taraftarlığı - NASIL Başlangıç Telif Hakkı Bilgileri
Bir Linux Kitaplığı Sayfası