FluxBox Kurulumu ve Kullanımı
Önceki V. Oylum - Uygulamalar/Masaüstü/Çoklu Ortam Sonraki

FluxBox Kurulumu ve Kullanımı

Yazan: Arman Aksoy
Yazan: Erkan Kaplan
Yasal Uyarı
Bu belgenin, FluxBox Kurulumu ve Kullanımı, 1.0 sürümünün telif hakkı © 2002 Arman Aksoy ve Erkan Kaplan'a aittir. Bu belgeyi, Free Software Foundation tarafından yayınlanmış bulunan GNU Genel Kamu Lisansının 2. ya da daha sonraki sürümünün koşullarına bağlı kalarak kopyalayabilir, dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz. Bu Lisansın özgün kopyasını http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html adresinde bulabilirsiniz.
BU BELGE “ÜCRETSİZ” OLARAK RUHSATLANDIĞI İÇİN, İÇERDİĞİ BİLGİLER İÇİN İLGİLİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEMEKTEDİR. AKSİ YAZILI OLARAK BELİRTİLMEDİĞİ MÜDDETÇE TELİF HAKKI SAHİPLERİ VE/VEYA BAŞKA ŞAHISLAR BELGEYİ “OLDUĞU GİBİ”, AŞİKAR VEYA ZIMNEN, SATILABİLİRLİĞİ VEYA HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR GARANTİ VERMEKSİZİN DAĞITMAKTADIRLAR. BİLGİNİN KALİTESİ İLE İLGİLİ TÜM SORUNLAR SİZE AİTTİR. HERHANGİ BİR HATALI BİLGİDEN DOLAYI DOĞABİLECEK OLAN BÜTÜN SERVİS, TAMİR VEYA DÜZELTME MASRAFLARI SİZE AİTTİR.
İLGİLİ KANUNUN İCBAR ETTİĞİ DURUMLAR VEYA YAZILI ANLAŞMA HARİCİNDE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA YUKARIDA İZİN VERİLDİĞİ ŞEKİLDE BELGEYİ DEĞİŞTİREN VEYA YENİDEN DAĞITAN HERHANGİ BİR KİŞİ, BİLGİNİN KULLANIMI VEYA KULLANILAMAMASI (VEYA VERİ KAYBI OLUŞMASI, VERİNİN YANLIŞ HALE GELMESİ, SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN ZARARA UĞRAMASI VEYA BİLGİLERİN BAŞKA BİLGİLERLE UYUMSUZ OLMASI) YÜZÜNDEN OLUŞAN GENEL, ÖZEL, DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI HERHANGİ BİR ZARARDAN, BÖYLE BİR TAZMİNAT TALEBİ TELİF HAKKI SAHİBİ VEYA İLGİLİ KİŞİYE BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, SORUMLU DEĞİLDİR.
Tüm telif hakları aksi özellikle belirtilmediği sürece sahibine aittir. Belge içinde geçen herhangi bir terim, bir ticari isim ya da kuruma itibar kazandırma olarak algılanmamalıdır. Bir ürün ya da markanın kullanılmış olması ona onay verildiği anlamında görülmemelidir.
12 Aralık 2002
Sürüm Bilgileri
Sürüm 1.012 Aralık 2002AA ve EK
İlk sürüm
Özet
FluxBox, BlackBox kaynak koduna dayanılarak geliştirilmiş bir X Pencere yöneticisidir. Belgede kurulum ve kullanım ipuçlarına değinilmiştir.

İçindekiler
1. FluxBox Nedir ?
2. İndirme
3. Kurulum
3.1. Yapılandırma Seçenekleri
4. FluxBox Ayarları
4.1. X Giriş Penceresine FluxBox'ın Eklenmesi
4.1.1. GDM kullanıyorsanız
4.1.2. KDM kullanıyorsanız
4.2. X'i Linux Konsolundan Çalıştırıyorsanız
5. FluxBox Kullanımı
5.1. FluxBox Araç Çubuğu
5.2. FluxBox Menüsü
5.3. FluxBox Sekmeleri
5.4. FluxBox Temaları
5.5. Geniş Bilgi
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Teşekkür Başlangıç FluxBox Nedir ?
Bir Linux Kitaplığı Sayfası