Düzeltmeler
Önceki Debian Jigdo küçük-NASIL Sonraki
Düzeltmeler
jigdo-easy
jigdo-easy Anne Bezemer tarafından yazılmış Microsoft Windows, old SunOS, HP-UX ve IRIX gibi pekçok sistem yelpazesinde çalışabilen bir jigdo-lite türevidir. jigdo-lite kullanımından daha kolaydır fakat yapılan değişikliklerden dolayı sadece Potato ve Woody ile çalışacaktır. jigdo-easy Sarge ve Sid'i indiremez. Soru: 6.17. ve Kaynaklar kısmına bakınız.
Grafik Arayüz Araçları
Jigdo'nun bir GTK+ arayüzü üzerinde çalışılmaktadır Henüz tamamen çalışılabilir etkinlikte değildir, fakat bir süre sonra edinilebilir olacaktır. Hem Linux hem de Windows istemcileri için bir arayüz olacaktır.
jigdo-file-cache.db
Files to scan: sorusuna verdiğiniz yanıttaki dizinin içerisideki md5 toplam sağlamlarını içerir. Aynı dizini jigdo-file ile tekrar taratırsanız daha hızlı gerçekleşecektir.
Bu şu durumlarda faydalı olabilir: rev0, rev1'e güncellenmiştir. rev1 CD imgeleri ile bazı paketler CD n'den CD n+1'e itilmiş olabilir veya tam tersi. Eğer oldukça yavaş bir bağlantınız varsa (örn. modem), bu paketleri tekrar indirmekten kaçınabilirsiniz. Bundan dolayı, CD n'in yeni sürümünü indirirken jigdo-lite'ın n-1, n ve n+1 CD'lerini taramasını sağlamalısınız.
Eğer jigdo-lite ile aynı CD'leri 8 CD imgesini güncelleme sırasında tekrar tekrar tararsanız, önbellek (cache) CD'lerdeki verinin defalarca okunmasını önleyecektir.
Önbellek jigdo dosyalarını üretmekten daha önemlidir, jigdo-file'ın her jigdo dosyası için 50GB'lık Debian yansısını taramasını istemezsiniz.
Kaynaklar
Bu NASIL artık sona yaklaşıyor, fakat sizlere jigdo araçları ve nasıl çalıştıklarıyla ilgili bir kaç bağ bırakmalıyım.
http://atterer.net/jigdo
Bu jigdo'nun ev sayfasıdır. Bu sayfaya kesinlikle göz atmalısınız; portlarla ilgili herşey, GUI araçları ve jigdo ile ilgili gün ışığındaki her şey.
http://cdimage.debian.org/~costar/jigdo
jigdo-easy için Debian paketi(jigdo-easy).
http://www.debian.org/CD/jigdo-cd
Jigdo için ana Debian sayfası.
http://packages.debian.org/testing/utils/jigdo-file.html
Eğer Potato veya Woody kullanıyorsanız jigdo-file dosyanızı test veya kararsız sürüm ile gelen 0.7.0-2 sürümüne güncelleyin. (Soru: 6.14.).
http://lists.debian.org/search.html
Bu sayfayı debian-cd ileti listesi arşivinde arama yapmak için kullanabilirsiniz.
http://www.debian.org/MailingLists/subscribe
debian-cd ileti listesi kayıt sayfası.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Sıkça Sorulan Sorular Başlangıç Linux Dokunmatik Ekran NASIL
Bir Linux Kitaplığı Sayfası