Biz insanları özgür yazılım ve açık kaynak hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Bu doğrultuda da adımlar atıyoruz ve atmaya da devam etmeyi düşünüyoruz. Bir taraftan da özgür yazılım ve açık kaynak hakkında olmayan yazılar paylaşmaya çalışıyoruz. Biz açık kaynağı desteklemek istemiyorduk ancak yine de tarafsızlığın doğru olduğunu düşündük. Birçok kullanıcının sandığı aksine özgür yazılım ile açık kaynak aynı değildi. Biz özgür yazılımı desteklemek istiyorduk. Sonra en doğrusunun bazenleri tarafsız olmak olduğu düşüncesine kapıldık. Kullanıcılarla paylaşmak istediğimiz bazı yazılarda bunun farkları açıklanıyordu. Biz kullanıcıyı bu konuda bilgilendirip tercihi kullanıcıya brakacaktık. Hâlen bu yolda da ilerlediğimize inanıyoruz.

Misyonumuz

Kullanıcıları özgür yazılım ve açık kaynak hakkında bilgilendiriyoruz. Gelecekte de bu konuda kullanıcıların ilgisini çekebilecek paylaşımlar yapmayı düşünüyoruz.

Vizyonumuz

Biz sorumluluk bilinciyle hareket etmeye çalışıyoruz. Bu yazıları kullanıcılara ulaştıramadığımız sürece bu yazıların kullanıcılara pek de bir yarar sağlayacağını düşünmüyoruz. Bu noktada da elimizden geldiğince adımlar atıyoruz, atmaya da devam edeceğimiz görülüyor. Bir diğer amacımız ise kullanıcılarımızın bize yorum ile geri bildirimde bulunmasıdır. Bu sayede eksiklerimizi düzeltebileceğimizi düşünüyoruz. Bunlara ek olarak kullanıcı kitlesi oluşturmaya çalışacağız. Kullanıcı kitlesini oluşturduktan sonra kullanıcıların yavaş bir şekilde özgür yazılım ve açık kaynak hakkında bilgileneceğini, bu sayede de bu yazılımlara yönelebileceğini düşünüyoruz.

Bu sayfa daha sonra duruma göre güncellenebilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Telif Haklarına Saygı

Telif haklarına saygı duyuyoruz.

The FLOSS Information, Minima’yı tema olarak kullanır.

The MIT License (MIT)

Copyright (c) 2016-present Parker Moore and the minima contributors

Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy
of this software and associated documentation files (the "Software"), to deal
in the Software without restriction, including without limitation the rights
to use, copy, modify, merge, publish, distribute, sublicense, and/or sell
copies of the Software, and to permit persons to whom the Software is
furnished to do so, subject to the following conditions:

The above copyright notice and this permission notice shall be included in
all copies or substantial portions of the Software.

THE SOFTWARE IS PROVIDED "AS IS", WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, EXPRESS OR
IMPLIED, INCLUDING BUT NOT LIMITED TO THE WARRANTIES OF MERCHANTABILITY,
FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE AND NONINFRINGEMENT. IN NO EVENT SHALL THE
AUTHORS OR COPYRIGHT HOLDERS BE LIABLE FOR ANY CLAIM, DAMAGES OR OTHER
LIABILITY, WHETHER IN AN ACTION OF CONTRACT, TORT OR OTHERWISE, ARISING FROM,
OUT OF OR IN CONNECTION WITH THE SOFTWARE OR THE USE OR OTHER DEALINGS IN
THE SOFTWARE.

The FLOSS Information, kullanıcıları çerezler hakkında bilgilendirmek için Cookie Consent’i kullanır.

MIT License

Copyright (c) 2019 Osano, Inc., A Public Benefit Corporation

Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of this software and associated documentation files (the "Software"), to deal in the Software without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, sublicense, and/or sell copies of the Software, and to permit persons to whom the Software is furnished to do so, subject to the following conditions:

The above copyright notice and this permission notice shall be included in all copies or substantial portions of the Software.

THE SOFTWARE IS PROVIDED "AS IS", WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, EXPRESS OR IMPLIED, INCLUDING BUT NOT LIMITED TO THE WARRANTIES OF MERCHANTABILITY, FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE AND NONINFRINGEMENT. IN NO EVENT SHALL THE AUTHORS OR COPYRIGHT HOLDERS BE LIABLE FOR ANY CLAIM, DAMAGES OR OTHER LIABILITY, WHETHER IN AN ACTION OF CONTRACT, TORT OR OTHERWISE, ARISING FROM, OUT OF OR IN CONNECTION WITH THE SOFTWARE OR THE USE OR OTHER DEALINGS IN THE SOFTWARE.