Yamama, Hata Ayıklama ve Hata Raporu Gönderme
Önceki II. Oylum - HTB Linux Kuyruklama Düzeni Kullanıcı Kılavuzu Sonraki
Yamama, Hata Ayıklama ve Hata Raporu Gönderme
2.4.20 veya daha yeni bir çekirdeğe sahipseniz yamamaya ihtiyaç olmaz - herşey pakette mevcuttur. Tek ihtiyacınız tc aracı olacaktır. HTB-3.6 arşiv paketini indirip içindeki tc'yi kullanabilirsiniz (Ç.N. - bu çeviri yapılırken çekirdek 2.6.20'leri bulmuş ve standart tc HTB'yi zaten desteklemekteydi).
Daha eski çekirdeklerle çalışır hale getirmek için çekirdeği yamamalısınız. Çekirdeğin kaynak paketini indirdikten sonra patch -p1 -i htb3_2.X.X.diff komutuyla yamayı uygulayabilirsiniz. Sonra da evvelce yaptığınız gibi make menuconfig;make bzImage komutlarını kullanın. QoS ve HTB'yi etkinleştirmeyi unutmayın.
Ayrıca, yamanmış tc aracına da ihtiyacınız olacak. Bu yamayı ayrı olarak indirebileceğiniz gibi önceden derlenmiş ikiliği de indirebilirsiniz.
Eğer bir hata bulduğunuzu düşünüyorsanız hata raporunuza minnettar kalacağım. Oops'lar için ksymoops çıktısına ihtiyacım var. Tuhaf qdisc davranışı için tc qdisc add .... htb komutunuza debug 3333333 parametresini ekleyin. bu parametre sayesinde syslog oluşumuna megabaytlarca günlük yazacaktır. Muhtemelen /etc/syslog.conf dosyanıza şöyle bir satır eklemek isteyeceksiniz:
kern.debug -/var/log/debug
Bunden sonra bu günlük çıktısını bzipleyip sorunu ve zamanını açıklayan bir eposta ekinde bana gönderin (bziplenmiş olarak 10MB'a kadar).
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
İstatistikleri Yorumlamak Başlangıç III. Oylum - PostgreSQL 8.0.1 Eğitmeni
Bir Linux Kitaplığı Sayfası