Kaynakça
Önceki Knoppix ile Sistem Kurtarma Sonraki
Kaynakça
Tabii ki man sayfaları, halihazırda çok fazla önemsenmeselerde /* önemsenseler okunurlardı */, bütün komutları ve seçenekleri listelemekteler. Bu sayfalar kurtarma işlemlerinde çok faydalıdır: man fdisk, man mkfs, man fstab, man ifconfig, man mount, man proc, man dmesg, man iwconfig, man chroot, man scp, man sshd, man dd, man lspci
"Knoppix gives bootable, one-disk Linux" (developerWorks, Şubat 2003) - Cameron Laird tarafından yazılmış mükemmel bir Knoppix'e giriş kılavuzudur.
Knoppix.org Knoppix'in resmi sitesi. Birincil Knoppix Kaynağı, Knoppix.net kullanıcı forumları, Wiki, NASILlar ve Knoppix'ten esinlenen projelere bağlar... Örneğin: kendi kişiselleştirilmiş çalıştırılabilir Linux CD'sini yapmak, Knoppix'i sabit disk üzerinde çalıştırmak, USB sürücülerin yaratıcı kullanımları, küçük Linuxler ve daha fazlası.
Knoppix'in Kişiselleştirilmesi: resmi olmayan değişiklikler, Oralux burada bulunabilir, görme engelliler için "kabartma yazı" sürücüleri, Norveç-dilindeki SkoleKNOPPIX ve daha fazlası.
Linux ile bir deneme ağı oluşturmak (developerWorks, Mayıs 2003) GRUB hakkında ayrıntılı bilgiler ve açılış sorunlarınıza çözümler.
Linux üzerinde CD'lerin yakılması, komut satırından CD yakma tekniği.
Şayet Linux sizin için yeni bir geliştirme ortamı ise, Basic tasks for new Linux developers bağına bir bakın, giriş makalelerinden birisi (developerWorks, Ocak 2003).
Linux'a hızlı bir başlangıç, belgeler.org'un kaynaklarından biri.
Ağ Yöneticisinin Kılavuzu muhteşem bir kaynak.
Ayrıca Wireless LAN resources for Linux. Bu sitede Linux'da kablosuz ağlar hakkında bilmeniz gereken herşeyi bulabilirsiniz. Şayet kurtarma işlemi sırasında kablosuz ağlar ile ilgili sorunlarınız olursa ilk önce buraya bir göz atın.
Knoppix'ten önceki, Carla'nın can simidi Tom's Root Boot (veya tomsrtbt) ve Peter Anvin's SuperRescue CD.
SSH uygulamaları ve diğer uygulamalar hakkında önemli bilgiler. Muhteşem bir kaynak!
Bütün sorularınızın cevabı: Secure Shell FAQ.
OpenSSH ssh uygulamaları için özgür ve açık bir kaynak.
IBM Linux Teknoloji Merkezinin, Linux için yaptığı aygıt projelerinden bazıları; APC Modem (Mwave) driver, BlueDrekar Middleware transport driver, tam liste. Linux Technology Center destekli projelerin tamamını LTC Web site içinde bulabilirsiniz. Daha fazlası ise: more Linux articles and tutorials in the developerWorks Linux zone.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Knoppix'in yaratıcılık mayası Başlangıç TimeSys Linux Kurulumu NASIL
Bir Linux Kitaplığı Sayfası