Diğer OLSR uygulamaları
Önceki Linux için OLSR Sonraki
Diğer OLSR uygulamaları
Başka OLSR uygulamaları da vardır, ama hiçbiri OLSRd kadar tanınmamıştır ve hiçbiri (QOLSR hariç?) tam RFC uyumlu değildir.
INRIA
INRIA, OLSR'nin ilk(?) uygulamalarından biridir http://hipercom.inria.fr/olsr/#code. Bayağı bir süredir web-siteleri güncellenmedi ve indirebileceğiniz OLSR kodu sadece draft-ietf-manet-olsr-03.txt (şimdi bir RFC) ile uyumlu. INRIA olsr'nin daha güncel sürümünün olabileceğini düşünüyorum; ama ben bulamadım. INRIA OLSR IPv6'yı desteklemiyor.
NROLSR
"ABD Donanma Araştırma Laboratuarı" da OLSR uygulamasına sahiptir. Uygulama C++'da yazılmıştır ve IPv6 desteği vardır. http://pf.itd.nrl.navy.mil/projects/olsr/
CRCOLSR
CRCOLSR Fransız INRIA kodunu temel alan bir uygulamadır. Kanada'daki "Communication Research Center" (CRC) tarafından destekleneceği düşünülmektedir. Ama bu satırlar yazılırken, 3 Nisan 2003'ten bu yana yeni bir sürüm çıkmamıştı. http://pf.itd.nrl.navy.mil/projects/olsr/
QOLSR
QOLSR telsiz gezici amaca yönelik ağlarda "Quality of Service" yönlendirme sağlamayı amaçlamaktadır. Bu kısımları yazdığım sırada QoS desteği yoktu; ve ipv4/ipv6 desteği derleme zamanında seçilebiliyordu. C++ ile yazılmıştır.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Seçimlik GUI Başlangıç SSS
Bir Linux Kitaplığı Sayfası