Giriş
Önceki Debian ve Windows Paylaşımlı Yazdırma Nasıl Sonraki
Giriş
Debian GNU/Linux (http://www.debian.org/) ilk sıradaki gönüllü desteği olan Linux dağıtımıdır. Ne yazık ki, Debian'da yazıcıların yapılandırılması zor olabilmektedir. Ayrıca, Linux ve Windows arasında yazıcıları paylaştırmak için en son çıkan araçların kullanımını adım adım anlatan belgeleri bulmak da zordur. Bu NASIL belgesi yukarıdaki iki sorunun çözümünü belirtmek için yazıldı.
Bu NASIL belgesi, Debian sisteminizde yazıcı yapılandırması için konsol tabanlı komutları nasıl kullanacağınızı gösterecektir. Linux'tan Windows yazıcılara nasıl belge gönderileceğini ve Linux yazıcılarının Windows bilgisayarlara nasıl paylaştırılacağını açıklayacaktır. Bazı sorun giderme örnekleri de verilmiştir.
Bu belgenin özgün ve en güncel sürümünü http://excess.org/docs/linux_windows_printing.html adresinde bulabilirsiniz. Bu belgenin EPS dosyaları ve Docbook/XML kaynağını http://excess.org/docs/src/ adresinden indirebilirsiniz. Lütfen hata raporlarını, belgeyle ilgili öneri ve eleştirilerinizi adresine iletin.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Debian ve Windows Paylaşımlı Yazdırma Nasıl Başlangıç Başlarken
Bir Linux Kitaplığı Sayfası