İlgili Bilgiler
Önceki Linux Taraftarlığı - NASIL Sonraki
İlgili Bilgiler
Lars Wirzenius, önceki comp.os.linux.announce başkanı ve uzun zamandır Linux'a gönül vermiş biri. Ayrıca Linux taraftarlığıyla ilgili düşüncelere sahip.
Eric S. Raymond, Linux camiasında kullanılan modelin niçin bu kadar başarılı olduğuna dair bir incelemesi.
Özgür yazılım camiası, "özgür yazılım" ve "özgür olarak elde edilebilen yazılım" terimlerinin her bağlam ve çevrede aynı olmadığını kabul ediyor. "Açık kaynak yazılımı" teriminin pazarda "özgür yazılım" olarak kullanılmasıyla ilgili daha fazla bilgi için Açık Kaynak sitesini ziyaret edin.
Eğer Linux satış teknikleri hakkındaki bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, Donald B. Marti, Jr'ın Linuxmanship adlı denemesini okuyun.
Linux PR sitesi, Linux camiasında basımların sürümlerinin önemliliğini tartışan bir site. Bu alanda deneyim kazanmanın başka bir yolu da, Netday NASIL Kılavuzu'na bağlı olarak yerel okullarda NetDay günleri düzenlemektir.
Uluslararası Linux'un hedefi, Linux'un kullanılmasını ve geliştirilmesini arttırmaktır.
Linux Belgelendirme Projesi Linux taraftarları için paha biçilemez bir kaynaktır.
Linux Merkez Projesi (WayBack Makinası yolu ile) Linux ve özgür yazılımla ilgili kaynaklar hakkında konuya göre düzenlenmiş bir dizindir.
Linux Ticari Uygulamaları sitesi, Linux'a bağlı ticari işletmelerin günden güne deneyimlerini paylaştığı bir forum içerir.
Linux Bilgisayar Kuruluşları ve Ticarette Özgürce Yeniden Dağıtılabilen Yazılımlar (WayBack Makinası yolu ile) Linux'un ticarette/kuruluşlarda nasıl yayılacağına dair konuları ve kaynakları kapsayan iki site.
Linux Savunma Projesi ticari uygulamaların geliştiricilerinin, yazılımların Linux sürümlerini yapmaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır.
Linux CD ve Destek Dağıtımı Linux CD_ROMlarının yeniden kullanılmasına teşvik ederek Linux'u daha bulunabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır.
Specialized Systems Consultants(SSC) şirketi, Linux Kaynakları sitesini barındırır ve Linux Journal'ı yayınlar.
linux-biz e-posta listesi, Linux'un ticari ortamını tartışmak için yaratılmış bir forumdur.
Linux Görevleri Kritik Sistemleri, günde 24 saat boyunca boyunca güncellenen ve büyük bir yüklemeye sahip varolan başarılı sistemleri yoklar.
Linux'u kapsayan bir dizi çevrimiçi yayın bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:
Bu yayınların dışında çevrimiçi bağlara ek olarak, Linux Belgelendirme Projesi'ne ve Linux Merkez Projesi'ne bakabilirsiniz.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Giriş Başlangıç Linux'u Savunmak
Bir Linux Kitaplığı Sayfası