Giriş
Önceki Linux Kurulum Şenliği NASIL Sonraki
Giriş
Bu belge sizlere başarılı bir Kurulum Şenliği düzenlemenizde yardımcı olabilecek bazı yönergeler sunmaktadır. Belgenin amacı doğrultusunda, bir Kurulum Şenliği, deneyimli Linux kullanıcılarının daha deneyimsiz kullanıcılara Linux dağıtımlarının kurulumu ile yapılandırılmasında destek verdikleri ve Linux kullanıcılarının sistem sorunlarının giderilmesinde destek almak için Linux sistemlerini getirebilecekleri bir buluşmadır.
Lütfen bu belgeden her ne isterseniz alın. Başarılı bir Kurulum Şenliği için birebir uyulması gereken bir reçeteden ziyade, bir rehber olması amaçlandı. İnsanların çoğunun mutlu olarak ayrıldıkları her Kurulum Şenliği başarılı bir etkinliktir.
Kapsam
Belgenin kapsamını sınırlandırmak adına, bazı konulara değinilmeyecektir:
  • Kurulum Şenliği ile aynı tarihlerde ve kabaca aynı mekanlarda başka etkinlikler de yer alabileceğinden, bunlar Kurulum Şenliği dahilinde değerlendirilmeyecektir.
  • Bu belge herhangi bir Linux dağıtımının kurulumu ile ilgili teknik konular hakkında hiçbir tartışma içermemektedir.
  • Bu belge hali hazırda Kurulum Şenliğinde sunucu veya ağ yapılandırması ile ilgili herhangi bir tartışma içermemektedir. Her ne kadar ilerde böyle bir tartışma eklenebilirse de, bu bilgilerin bağımsız bir NASIL belgesinde sunulması daha uygun olacaktır.
  • Bu belge yeni kullanıcı eğitimi hakkında herhangi bir tartışma içermemektedir.
Sürüm
Bu belgenin güncel sürümü şu adreste bulunabilir: Linux Belgelendirme Projesi
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Linux Kurulum Şenliği NASIL Başlangıç Roller
Bir Linux Kitaplığı Sayfası