Kaynakça
Önceki Noosferi İskana Açmak Sonraki
Kaynakça
[Miller]
William Ian Miller. Bloodtaking and Peacemaking: Feud, Law, and Society in Saga Iceland. University of Chicago Press. 1990. ISBN 0-226-52680-1. Bu ilginç etüd İzlanda törelerini inceler ve hem Locke mülkiyet teorisini aydınlatır hem de törelerin önce sözlü sonra da yazılı kanun oluş sürecini anlatır. .
[Mal]
Malaclypse the Younger. Principia Discordia, or How I Found Goddess and What I Did To Her When I Found Her. Loompanics. ISBN 1-55950-040-9. Discordia hakkında aydınlatıcı bir sürü saçmalık. `SNAFU prensibi'nde emir hiyerarşilerinin neden çok büyüyemediklerinin güzel bir analizi yer alıyor. Web'den okunabilir bir HTML sürümü mevcut..
[BCT]
J. Barkow, L. Cosmides ve J. Tooby. The adapted mind: Evolutionary psychology and the generation of culture.. New York: 1992; Evrimci psikolojiye iyi bir giriş. Bazı makaleler burada bahsettiimiz üç kültür kalıbı (emir/takas/hediye) ile ilgili ve bu kalıpların insan psikolojisine oldukça alt seviyelerde girmiş olduğuna işaret ediyor. . Oxford University Press.
[MHG]
Michael K. Goldhaber. The Attention Economy and the Net. Bu makaleyi 1.7 sürümünü yayınladıktan sonra buldum. Bazı hatalar içeriyor (Goldhaber'in dikkat için iktisat açıklamasının geçerli olmayacağı iddiası daha yakın bir incelemeyi kaldırmaz) fakat Goldhaber'in yapılanma davranışında dikkat çekme güdüsü hakkında söyleyeceği komik ve derin şeyler mevcut. Bizim bahsettiğimiz prestij veya denklerin saygısı bu konuda dikkat çekmenin bir biçimi olarak düşünülebilir. .
[HH]
Hackerlığın Kısa Tarihçesi. Hacker kültürünü A Brief History Of Hackerdom makalesinde özetledim. (Çevirisi: Hackerlığın Kısa Tarihçesi). Bu tarihi iyi anlatacak olan kitap daha yazılacak, muhtemelen benim tarafından değil. .
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Teşekkür Başlangıç Linux'a Muhafazakar Bir Adım Atmak
Bir Linux Kitaplığı Sayfası