Giriş
Önceki Linux Kümeleme NASIL Sonraki
Giriş
Bu belge, yüksek performanslı hesaplama için Linux Kümeleme'nin nasıl kurulacağını ve araştırmalarda nelere ihtiyaç duyacağımızı anlatır.
Belgenin başındaki yasal uyarıları okuyunuz. Bu belgeyi okuduktan sonra yapacağınız herhangi bir şey için sorumluluk bana ait değildir. Bu belgenin en son sürümünü http://www.ram.org/computing/linux/linux_cluster.html adresinde bulabilirsiniz.
Bu belge, "hesaplama kümeleri" kurmanın genel yollarını anlatan genel bir belge değil, hesaplama tarafının ayrıntısını içermeyen, özellikle, laboratuarımızı nasıl kuracağımızı anlatan bir belgedir. Ama sahip olduğunuz makinelere masaüstü, dizüstü ve sunucu açılarından bakar. Bu genellikle özel amaçlı kullanım için yapılır. Ama ben internete koydum, çünkü haber gruplarından aynı bilgi için istekte bulunan birçok e-posta aldım. Bugün dahi, 64 düğümlü başka bir "küme" tasarlıyorum. Düğüm oluşturmak için bileşenleri nasıl toplasak da Linux altında güvenli çalışsın diye hazırlanmış bir belgenin yokluğunu gördüm. Bu nasıl belgesi, ne çeşit donanımlar Linux'la iyi çalışır, hangileri çalışmaz raporu gibi ele alınmalıdır.
Önceki Üst Ana Başlık Sonraki
Linux Kümeleme NASIL Başlangıç Donanım
Bir Linux Kitaplığı Sayfası